kosmetyczka Suwałki - makijaż permanentny

WWW | FACEBOOK | YOUTUBE | GALERIA
gwiazda gwiazda gwiazda gwiazda gwiazda
ul. Utrata 4 b lok. 1a, Suwałki
tel.: 0604540229
więcej informacji, zapraszamy »
WWW | FACEBOOK | YOUTUBE | GALERIA
gwiazda gwiazda gwiazda gwiazda gwiazda
ul. Daszyńskiego 15 m. 9, Suwałki
tel.: 0600154444
więcej informacji, zapraszamy »
WWW | FACEBOOK | YOUTUBE | GALERIA
gwiazda gwiazda gwiazda gwiazda gwiazda
ul. Wigierska 2 m. 1, Suwałki
tel.: 0697359107
więcej informacji, zapraszamy »
WWW | FACEBOOK | YOUTUBE | GALERIA
gwiazda gwiazda gwiazda gwiazda gwiazda
ul. Noniewicza 93 lok. 20, Suwałki
tel.: 087 566 20 46
więcej informacji, zapraszamy »
WWW | FACEBOOK | YOUTUBE | GALERIA
gwiazda gwiazda gwiazda gwiazda gwiazda
ul. Pułaskiego 68 a, Suwałki
tel.: 087 567 95 42
więcej informacji, zapraszamy »
WWW | FACEBOOK | YOUTUBE | GALERIA
gwiazda gwiazda gwiazda gwiazda gwiazda
ul. Noniewicza 85, Suwałki
tel.: 0507409962
więcej informacji, zapraszamy »
WWW | FACEBOOK | YOUTUBE | GALERIA
gwiazda gwiazda gwiazda gwiazda gwiazda
ul. Kościuszki 55, Suwałki
tel.: 0503794116
więcej informacji, zapraszamy »
Strona 1
makijaż permanentny
podlaskie
Suwałki
Pokaż firmy z miasta:
Miasta z firmami oznaczonymi słowem kluczowym 'makijaż permanentny':
Kolno 2
Łapy 3
Mońki 5
Sejny 2
Słowa kluczowe:
botox 7
henna 7
kwasy 7
tipsy 7
Spa
makijaż permanentny

Każda kobieta pragnie wyglądać pięknie bez względu na porę dnia. Aktywny tryb życia oraz liczne obowiązki nie zawsze umożliwiają właściwą pielęgnację urody we własnym zakresie. Z pomocą przychodzą gabinety kosmetyczne, które oferują szeroki wachlarz zabiegów poprawiających kondycję i wygląd skóry. Jednym z popularniejszych rozwiązań, podkreślających naturalną urodę i jest makijaż permanentny.

Zabieg makijażu permanentnego (in. makijaż trwały, mikropigmentacja) polega na wprowadzeniu hipoalergicznych barwników do zewnętrznych warstw skóry przez doświadczoną linergistkę. ?Makijaż trwały jest zabiegiem bezpiecznym i wykonywanym w znieczuleniu miejscowym. Pigment wprowadzany jest w naskórek za pomocą jednorazowych sterylnych igieł - kardridży. Podczas zabiegu nie dochodzi do krwawień, gdyż barwniki wprowadzane są z pominięciem skóry właściwej.

Makijaż permanentny tuszuje niedoskonałości i podkreśla zalety urody. Najczęściej dotyczy: brwi, powiek oraz ust. W przypadku brwi pozwala na uzyskanie trwałego koloru będącego tłem dla istniejących włosków, korektę kształtu i wielkości łuku brwiowego, uzupełnienie brakujących włosków lub całkowitą rekonstrukcję brwi po zabiegach chemioterapii. Dzięki kreskom na powiekach można uzyskać optyczne podkreślenie oczu i wzmocnienie oprawy oka. Za sprawą makijażu permanentnego usta zyskują intensywniejszy od naturalnego kolor, wzmocniony lub zmieniony kontur oraz efekt optycznego powiększenia i wypełnienia.

Zabieg makijażu permanentnego jest szczególnie polecany kobietom, które mają mało czasu na makijaż, nie lubią się malować, a chcą wyglądać pięknie i świeżo, są uczulone na kolorowe kosmetyki lub często korzystają z sauny, basenu, SPA, gdzie nawet najlepsze tusze wodoodporne się nie sprawdzają ? tłumaczy Małgorzata Kaźmierczak-Oleszczuk. ? Zabieg ten jest odpowiedni również dla pań, noszących okulary i szkła kontaktowe, a także dla wszystkich kobiet i mężczyzn z rzadkimi brwiami lub rzęsami, z bladymi ustami, lub ustami o nieregularnym kształcie. Makijażu permanentny to również dobre rozwiązanie dla osób po chemioterapii, które po terapii nowotworowej zostali pozbawieni brwi i rzęs.
Jak przygotować się do zabiegu?
W przypadku zabiegu wykonywanego na ustach w celu zminimalizowania wystąpienia opryszczki, profilaktycznie przed mikropigmentacją zaleca się przyjmowanie przez 5 dni przed zabiegiem oraz 5 dni po zabiegu preparatu HEVIRAN (na receptę, dawkowanie wg zaleceń lekarza). Aby zwiększyć absorpcję pigmentu, dzień przed zabiegiem można w miejscach objętych zabiegiem wykonać peeling, a następnie nałożyć delikatny krem. Dzień przed zabiegiem nie jest wskazane również stosowanie bardzo mocnego makijażu, gdyż jego zmycie może okazać się kłopotliwe. Skóra przed zabiegiem powinna być czysta i pozbawiona resztek make-upu. 24 godziny przed zabiegiem w żadnym razie nie należy spożywać również alkoholu oraz niektórych leków.

W jaki sposób przebiega zabieg?
Zabieg makijażu trwałego rozpoczyna się od konsultacji, podczas której linergistka zbiera informacje o oczekiwaniach klientki, wyklucza przeciwwskazania, dobiera odpowiednie kolory preparatów oraz omawia przebieg zabiegu. Kiedy pacjent wyrazi zgodę na zabieg, linergistka przechodzi do kolejnego etapu, czyli dezynfekcji skóry, a następnie znieczula miejsca poddawane mikropigmentacji. Następnie wykonuje się na twarzy klienta rysunek aż do uzyskania pożądanego efektu. Po wykonaniu powyższych czynności, linergistka wykonuje mikropigmentację, wprowadzając w naskórek barwnik za pomocą modułu igłowego. Każdy moduł igłowy jest narzędziem jednorazowym, sterylnie zamkniętym, posiadającym serię i termin ważności. Zabieg wykonywany jest na wysokiej klasy aparacie do makijażu permanentnego spełniającym europejskie normy medyczne.

Makijaż permanentny jest zawsze wykonywany małymi krokami - w każdej chwili klientka może obejrzeć dotychczasowy efekt i wyrazić życzenie dokonania zmian. Mikropigmentacja trwa od 1 do 2,5 godziny w zależności od intensywności oraz umiejscowienia zbiegu. Po jego wykonaniu, linergistka udziela zaleceń dotyczących pielęgnacji miejsc poddanych zabiegowi. Klientka otrzymuje pisemną informację oraz słoiczek kremu do pielęgnacji miejsc po mikropigmentacji. Po 3-4 tygodniach od zabiegu następuje wizyta (najczęściej bezpłatna) zwana "korektą", mająca na celu wzmocnienie i utrwalenie rezultatów. Przy korekcie stosuje się nowe sterylne igły.

W celu osiągnięcia pożądanego efektu, zabieg makijażu permanentnego powinien być powtarzany średnio co 3-5 lat, przy czym pierwsza mikropigmentacja składa się z zabiegu podstawowego oraz drugiej wizyty bezpłatnej po 3-4 tygodniach w celu korekty i ewentualnego dopigmentowania.

Po zabiegu
Makijaż permanentny należy do małoinwazyjnych zabiegów, jednak bezpośrednio po mikropigmentacji mogą pojawić się drobne skutki uboczne, które ustępują maksymalnie po jednym dniu. Bezpośrednio po zabiegu pacjenci zaobserwować mogą objawy, takie jak: tkliwość miejsc poddanych zabiegowi, lekkie opuchnięcie powiek (utrzymujące się maksymalnie 1 dzień) oraz zaczerwienienie, a także obrzęk, który ustępuje następnego dnia. Bywa, że u osób bardzo wrażliwych dochodzi do zapalenia spojówek, co jednak jest niezwykle rzadkim objawem. Podczas zabiegu może nastąpić czasowe obniżenie odporności organizmu, stąd też osoba poddana zabiegowi może czuć się zmęczona, lekko podenerwowana z objawami podobnymi do początków grypy. Taki stan mija już następnego dnia.

Podczas wykonywania zabiegu może dojść do lekkiego obrzęku i podrażnienia (tendencje indywidualne) ? jest to normalne i nie należy się niepokoić, objawy z reguły szybko ustępują. Na opuchliznę przez 7 dni po zabiegu należy stosować specjalny krem, który przyspiesza proces gojenia i zabezpiecza przed ewentualnymi infekcjami.

Składniki kremu działają przeciwzapalnie, przeciwkrwotocznie, bakteriobójczo, naprawczo i regenerująco na naskórek. Szybki proces regeneracji sprawia, że w skórze pozostaje więcej barwnika. Zdarza się, że w 2-3 dniu po zabiegu naskórek zaczyna się złuszczać ? w związku z czym należy pamiętać o stałym nawilżaniu kremem wydanym po zabiegu, aby zapobiec zbytniemu odejściu pigmentu.

Przez około 1 miesiąc od zabiegu nie wolno pływać w basenie, uczęszczać do sauny oraz należy unikać chlorowanej wody, gorącego lub mroźnego powietrza, które może podrażnić skórę. W tym czasie nie są również wskazane kąpiele słoneczne oraz wizyty w solarium. Skóra poddana pigmentacji w żadnym wypadku nie może być również myta mydłem ani kosmetykami innymi niż zalecane przez linergistkę. Należy także unikać ostrych peelingów w miejscach makijażu permanentnego, również po zagojeniu.

Znak zapytania

Co daje peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny za pomocą zjawiska kawitacji oczyszcza bezboleśnie skórę, zaskórniki, reguluje i usuwa nadmiar sebum, pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, wygladza naskórek, odświeża, daje efekt uelastycznienia, wyrównuje koloryt skóry. czytaj więcej >>
Znak zapytania

W jakich najkrótszych odstępach można powtarzać zabieg mikrodermabrazji?

Zabieg mikrodermabrazji można w ekstremalnych przypadkach wykonywać najczęściej co 4 dni, natomiast zalecane to jest dla osób u których skóra jest w znacznym stopniu zanieczyszczona, gdy ma blizny potrądzikowe i jest gruba co powoduje, że wymaga silnego z czytaj więcej >>
Znak zapytania

Jak mieć wypielęgnowane stopy na wakacje?

W pierwszej kolejności należy stosować codzienny peeling, które pozwoli na regularne złuszczanie naskórka oraz stosowanie kremów specjalnie przeznaczonych do pielęgnacji stóp. W wakacje, gdy stopy narażone są na działanie wielu czynników, niezbędna jest w czytaj więcej >>
Na skróty: Kosmetyczka | Artykuły | Promocje | Pytania do specjalistów | Blog | Regulamin | Kariera | Kontakt | Obsługa Marketingowo - Reklamowa